פינוי בינוי

יש שכונות רבות ישנות שנבנו לפני 50-70 שנה, ומתחמי מגורים שהוגדרו על ידי הרשויות כראויים להתחדשות עירונית. התכנית כוללת הריסת המבנים הישנים ובניית מבנים חדשים – מודרניים וגבוהים יותר, וזהו בדרך כלל פתרון עדיף לדיירי המבנים לטווח הארוך.

תכנית פינוי בינוי מחייבת מתן פתרון מלא ונכון במספר תחומים כגון: הסדרת מקומות חניה, פיתוח שטחים ירוקים, מערכות כיבוי אש מתקדמות, איכויות של בניה חדשה במגדלים החדשים, ומחייבת את היזם גם להפריש חלק מהקרקע למטרות שיקבעו לטובת הכלל – שטח לצרכי ציבור.

kkkkk
חברת גלנח בע"מ

מתחמי "פינוי בינוי" בדרך כלל כוללים מספר רב של בתים, וזאת לצורך השגת השינוי הנדרש.

היתרון הגדול ביותר בביצוע פרויקט בסדר גודל כזה היא האפשרות לשנות לחלוטין את התכנון האורבני וליצור סביבת מגורים חדשה, המאפשרת איכות חיים גבוהה, וסביבה שונה לגמרי מזו הקיימת במתחמים הללו כיום.

השינוי לטובה בא לידי ביטוי בקבלת כל התוספות המתאפשרות מכח תכנית תמ"א 38, יחד עם הריסת כל הבנוי הישן והירוד, והחלפתו בבנייה חדשה ובתכנון טוב יותר.

יתרון נוסף על פרויקט מסוג תמ"א 38 מתבטא בכך שניתן לפנות את הדיירים במשך תקופת הבניה, ואין עליהם להתגורר בדירותיהם בזמן ביצוע העבודות.

יש מספר תנאי סף לפרויקטים מהסוג הזה.

• כניסה לפרויקט מחייבת הסכמה בכתב של 80% מבעלי הדירות.
• יש צורך בשטח המאפשר בניית חניה לפי התקן, ובניית מבני רב קומות.
• יש צורך בהיקף בניה של לכל הפחות פי 3 מהיקף הדירות הקימות במתחם.
• יש צורך בקבלת הכרה של הרשויות במתחם הספציפי המוצע, כ"מתחם לפינוי בינוי"
• תנאי נוסף מחייב היערכות כלכלית של הגוף היוזם, לאור ההיקף העצום של ההוצאות.

חברתנו עובדת בשיתוף פעולה עם חברת גלנח השקעות בע"מ בקידום פרויקטים של פינוי בינוי. החברה מקדמת עם מספר שותפים, פרויקט ייחודי וראשון בירושלים לפינוי בינוי במתחם ה"מקשר" שבקרית משה.

תמ"א 38 | פינוי בינוי