התחדשות עירונית בירושלים

עם הקמת החברה בשנת 2009 החלטנו להתמקד בביצוע פרויקטים בירושלים – אשר לה מאפיינים שונים למדי מערים אחרות – ואנו כבר נמצאים בשלבים מתקדמים בכמה פרויקטים.

כחברה הוותיקה ביותר בירושלים, ובעלת הבנה מעמיקה לדרישות העירייה, בחמש שנים האחרונות, בדקנו לעומק אפשרות להוציא לפועל עשרות פרויקטים ברחבי ירושלים, וזה לא קל.

מרבית המבנים בירושלים לא נבנו לפי תקן הנדסי מתאים לרעידות אדמה, ועשויים להינזק באופן משמעותי ברעידת אדמה אשר צפויה באזורנו ותתרחש בזמן לא ידוע. הבתים הללו נמצאים בעיקר בשכונות הוותיקות של ירושלים ולרוב מדובר בדירות קטנות ולא מרווחות.

תשתית המבנים הדורשים חיזוק, בדרך כלל מיושנת ומתפקדת באופן חלקי בלבד (צנרת מים, מערכת ביוב, איטום הגג, מערכות החשמל וכד'), ולכן הפרויקטים שלנו כוללים גם את חידוש התשתית של הבניין, ואנו משתדלים גם למצוא פתרונות חניה. בבנייני "שיכון" – אנו מצפים את הבניין באבן ירושלמית, הנותנת חוזק למבנה ומראה מהודר.

בירושלים; עד תחילת 2014 לא הייתה תכנית בניין עיר המטפלת במימוש תמ"א 38 וזה יצר בעיות רבות, ובעיקר עיכובים וחוסר הבנה בחשיבות מחד, ובדרכי המימוש מאידך. מאז אישור ת.ב.ע 10038 יש היענות ואף הבנה גדולה יותר בעירייה, ועתה ניתן לקדם פרויקטים בירושלים !

אנו מעסיקים את טובי המהנדסים והאדריכלים בירושלים לצורך התכנון המיוחד הנדרש, ומשתפים פעולה עם מספר קבלנים לביצוע כל פרויקט. מדובר בקבלנים בעלי סיווג קבלני מתאים אשר להם יש כבר נסיון בפרויקטים מהסוג הזה. אנו מבצעים את הבדיקות הראשוניות בתוך 60 יום.

חברה קבלנית השותפה עמנו בפרויקטים הנה איחוד יסודות בנייה בע״מ בניהולו של דני אלה המסיימת שני פרויקט של תמ״א 38 בשכונת בית הכרם. חברה קבלנית נוספת איתה אנו עובדים הנה נ.י. בועז בע"מ בניהולם של יניב ואיציק, אשר סיימה פרויקט תמ"א 38 בשכונת רחביה.

אנו נפגשים עם וועדי בתים ובעלי דירות, שומעים על צרכי הדיירים, ובמידה ויש את הרוב הדרוש, אנו נבצע על חשבון החברה את הבדיקות הנדרשות לבחינת האפשרויות למימוש הפרויקט.

אנו בוחנים פרויקטים רבים כל שנה ומבצעים בדיקות תכנוניות והנדסיות רק לאחר שאנו מקבלים ״מנדט״ מהדיירים לבחון את האפשרויות השונות. אנו משלבים את הדיירים בתכנון הכללי ובחלופות האפשריות לטובת בעלי הדירות.

לתיאום ביקור של נציג מחברתנו, ללא כל התחייבות מצדכם, ניתן להתקשר למספר הטלפון 050-3885970 או לשלוח מייל לכתובת: tama38projects@gmail.com

תמ"א 38 | פינוי בינוי